Dadá 3, Cabernet Sauvignon / Syrah, 2017, Las Moras, 0.75 l

Dadá 3, Cabernet Sauvignon / Syrah, 2017, Las Moras, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13836
Země Argentina
Oblast San Juan
Podoblast Pedernal Valley
Výrobce Las Moras
Odruda Cuvée
Kategorie DO
Kolekce Dadá
Barva Červené
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
209 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
pondělí 13.7
Osobně v Praze:
pondělí 13.7 po 17:30
Přepravní společností:
úterý 14.7
Podrobnosti

Ve vůni tohoto vína je cítit koření díky francouzskému dubu ve kterém zrálo. Připomíná především pepř, skořici, kokosové ořechy či lékořici.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Řada vín Dadá

Umělecká řada vín, inspirovaná Dadaismem. Dadaismum je umělecký směr, který vznikl v roce 1916 v Zurichu. Osvobozuje myšlenky a rozbijí zažité formy života.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Las Moras

Vinařství Finca Las Moras neboli "Moruše" najdeme v provincii San Juan v Argentině. Hlavní oblast pro pěstování vinné révy se nachází v Tulum Valley. Zdrojem vláhy pro hrozny je zde řeka San Juan, která pramení v nedalekých Andách. Voda z této řeky je zcela čistá, jelikož se ve skutečnosti jedná o tající sníh a led. Složení půdy je z vápencových úlomků s nízkou hladinou organických látek. Vinařství Las Moras obhospodařuje celkem 407 hektarů vinic. Ve vinařství nemusí používat pesticidy ani chemické produkty, jelikož zde mají extrémně suché počasí a jasné sluneční paprsky. Využívají kapénkový zavlažovací systém s vodou z And. Péči, kterou dostávají vinice je tedy naprosto přírodní a ekologická. Hrozny sbírají ručně a využívají moderní vinařské techniky. V okolí vinařství se nachází morušové stromy, které jsou typické pro tuto oblast. Poskytují nejen výborné ovoce, ale v horkých letních dnech poskytují také stín a v zimním období úkryt. Tradice praví, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, bude sklizeň vína v daném roce výjimečná. Vinařství má výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Daří se zde převážně odrůdám: Malbec, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Viogner, Bonarda, Rosé-Shiraz, Sauvignon Blanc a Chardonnay, které samozřejmě také najdete v sortimentu Finca Las Moras.