Cuvée, Saint-Véran, AOC, 2009, Terroir et Talents, 0.75 l

-28 %
Cuvée, Saint-Véran, AOC, 2009, Terroir et Talents, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 5491
Země Francie
Oblast Burgundsko
Podoblast Mâconnais
Odruda Cuvée
Kategorie AOC
Kolekce Saint-Véran
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
369 Kč
265 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Silně minerální, lehce ovocné a velmi plné a živé Chardonnay se řadí mezi zvláštnosti makonské vinařské oblasti a jen těžko budete hledat podobné Chardonnay jinde.

Obsah minerálů a jemná kyselina předurčuje toto víno jako skvělý doplněk k rybím pokrmům zvláště pak ke grilovaným rybám a korýšům.

Alkohol: 13,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Terroir et Talents

Firma Terroir et Talents v majetku Paula Beaudeta a Pierre Duponda sídlí na zámku La Terriére v Cercié, který slouží jako kancelářský objekt a současně k obchodní representaci firmy. Kolekce rodinného holdingu dvou rodin obsahuje vína ze všech Cru Beaujolais, z údolí Rhony a z oblasti Maconu. Mezi nejznámější červená Cru Beaujolais patří aristokratický ambassador z nádherného údolí „Coté du Py" pod jménem MORGON, následuje MOULIN-A-VENT a další vína jako BROUILLY, FLEURIE, SAINT-AMUR, JULIÉAS, RÉGNIÉ a COTÉ DE BROUILLY. Odrůda Gammay dává vínům ovocné tóny po červených třešních a jahodách. Z bílých vín representují výrobce vína odrůdy Chardonnay z oblasti Maconu, typická lehká vína s příjemnou kyselinkou, vynikající k rybám a darům moře, jako Château de Berze, Macon Lugny nebo Cuvé Saint Veran. V nabídce najdete taktéž chardonnay Pouilly Fuissé, Chablis z oblasti Ladichelle a nebo z vinic v údolí Rhony se zámkem La Renjardiére. Ve vlastnictví rodiny Dupond je od r. 1880 a nabízí jak červená tak i bílá vína, typická pro tuto oblast. Červená vína z Beaujolis díky „Beaujolais Nuovo" jsou neprávem považována za poněkud méněcenná a mnozí spotřebitelé zvláště pak v českých zemích ani neví o existenci Beaujolais Cru - velmi kvalitních, aromatických a plných vínech vysoké užitné hodnoty.