Cuvée, Quinta Das Carvalhas, DOC, 2011, Real Companhia Velha, 0.75 l

Cuvée, Quinta Das Carvalhas, DOC, 2011, Real Companhia Velha, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9597
Země Portugalsko
Oblast Douro
Odruda Cuvée
Kategorie DOC
Kolekce Quinta Das Carvalhas
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Real Companhia Velha. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: 60 % Touriga Nacional x 20 % Tinta Roriz x 20 % Touriga Franca

Víno má intenzivní květinovou vůní s tóny zralého červeného a tmavého ovoce a koření. Středně plná chuť s tóny třešní, švestek, lékořice a jemně kořenitým závěrem. Víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech.

Doporučujeme podávat ke studenému masovému nářezu nebo k sýrům.

Víno je vhodné před konzumací dekantovat.

Alkohol: 14,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 8 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Real Companhia Velha

Společnost Real Companhia Velha byla založena portugalským králem José I. v roce 1756. V době založení vinařství hospodařilo na rozloze 1500 hektarů. Vinice (v Portugalsku se nazývají Quintas) se rozkládají na severu Portugalska v údolí Douro. Údolí Douro je proslulé především svým portským. Ve skutečnosti se tam však vyrábí právě tolik stolních jako dolihovaných vín. Dnes patří vinařství Real Companhia Velha k nejvýznamnějším výrobcům a největším vlastníkům vinic v oblasti Douro. Nejznámější vinice "Quintas", které se rozprostírají v nejlepších oblastech regionu jsou např. Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidro, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Vína z těchto vinic mají osobitou ovocnou chuť i vůni a překvapují svou elegancí. Firma Real Companhia Velha je také od pradávna spojena s výrobou portského vína, je producentem známé značky Royal Oporto.