Cuvée, Modello delle Venezie, IGT, 2013, Masi Agricola, 0.75 l

Cuvée, Modello delle Venezie, IGT, 2013, Masi Agricola, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11281
Země Itálie
Oblast Veneto
Podoblast Venezie
Výrobce Masi Agricola
Odruda Cuvée
Kategorie IGT
Kolekce Modello delle Venezie
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Masi Agricola. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Refosco x Raboso Veronese x další lokální odrůdy

Charakteristická, kořenitá a ovocná vůně s aroma vyzrálých třešní, kávy a kakaa. Středně dlouhá a dobře strukturovaná chuť s měkkou tříslovinou, která je podpořena živou kyselinou s dotykem borůvek a skořice.

Doporučujeme podávat k červeným masům.

Alkohol: 12,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při eplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Masi Agricola

Masi Agricola je světoznámé vinařství se sídlem v Gargagnago v Itálii, oblasti Veneto. Bylo založené již v 18.století. Po šest generací patří rodině Boscaini. V současné době řídí vinařství prezident společnosti Sandro Boscaini a jeho děti Alessandra a Raffaele. Toto vinařství je považováno za strůjce vinařské revoluce ve své oblasti. Od roku 1958 bylo Masi hlavním vinařstvím při tvorbě „cru“ vinic v Amarone. V roce 1964 představilo své Campofiorin a tím dalo vzniknout nové kategorii vín vyrobených dvojitou fermentací. Název Amarone dostalo víno proto, aby se odlišilo od sladkého vína Recioto. Můžeme říci, že se jedná o jedno z nejznámějších vín z Veneto. Traduje se, že Amarone vzniklo vlastně náhodou. Výrobce, který chtěl vyrobit Recioto, zapomněl víno v sudech. Víno pokračovalo ve fermentaci, až se všechen cukr prokvasil na alkohol. Tím vznikl opak Reciota (tedy suché víno z vysokým obsahem alkoholu), a tak víno dostalo název Amarone, což volně přeloženo znamená „velmi hořké". První záznamy o výrobě jsou již z roku 1938, ale oficiálně se s tímto vínem začalo obchodovat až v roce 1953. Status vína DOC pak získalo až v roce 1990. Masi pracuje na vývoji stylu Amarone používáním nových vinifikačních a „appassimento“ technologií. Amarone od Masi pravidelně dosahují více než 90 bodů v různých hodnotících žebříčcích světových periodik. Základní myšlenkou výroby vína je zdůraznění osobitosti jednotlivých vín při zachování charakteru Veneto. Zpracovávají hrozny z vlastních vinic pomocí starých tradičních technik i pomocí supermoderní technologie. Logo Masi dnes najdeme na zajímavých vínech nejen z Veneto, ale i z Toscana, Trentino a Argentiny.