Cuvée, Memoro, Piccini, 0.75 l

-31 %
Cuvée, Memoro, Piccini, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 6345
Země Itálie
Oblast Sicílie
Výrobce Piccini
Odruda Cuvée
Kolekce Memoro
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Uzávěr Korkový uzávěr
189 Kč
130 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

„Memoro Italia“, latinský název pro „Vzpomínka na Itálii“, se zrodilo jako víno cuvée z hrdé rodinné tradice a bylo vytvořeno jakožto óda na výjimečnou tradici výroby vína v Itálii a jakožto symbol lásky k životu. Toto víno následuje červené memoro a přejímá po něm podobný styl.

Memoro Bianco představuje směs čtyř rozdílných odrůd ze čtyř různých italských regionů: Viognier ze Sicílie, Chardonnay z regionu Trentino, Vermentino z vinic v místě Maremma Toscana a odrůda Pecorino z oblasti Marche. Skvostné víno okouzlí bohatou vůní po hruškách a medu s jemným dotekem chlebové kůrky. Na patře je víno velmi elegantní, prezentující excelentní koncentraci, mekké taniny a plnou chuť. V závěru se projevují znaky sušených bylin a hladkého dřeva.

Doporučujeme podávat ke krémovým omáčkám, drůběži a k mořským plodům.

Alkohol: 13,0 - 14,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Piccini

Piccini najdeme v Castellina in Chianti, v oblasti Toskánsko v Itálii. Rodinné vinařství založil Angiolo Piccini se svou manželkou Marií Teresa Totti v roce 1882. Začínají se 7 ha vinic v Poggibonsi. V roce 1925 převzal vedení Mario Piccini, který řídil společnost v obtížných letech Velké hospodářské krize a druhé světové války. Po jeho smrti v roce 1963 vede společnost Pierangelo Piccini a jeho manželka Marcella Sanmicheli. Jejich vinice mají v té době rozlohu 150 ha. V roce 1982 začal pracovat se svým otcem Mario Piccini, kterému bylo v té době 20 let. Dnes již jako čtvrtá generace vede Mario Piccini společnost se svou sestrou Martinou. Rozloha jejich vinic je 400 ha. Řadí se mezi jedny z nejvíce uznávaných značek toskánského vína na světě. Dodávají vína do více jak 72 zemí světa.