Cuvée, Jakostní šumivé, Bohemia sekt, 0.75 l

-18 %
Cuvée, Jakostní šumivé, Bohemia sekt, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 96
Výrobce Bohemia sekt
Odruda Cuvée
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Růžové
Cukr Brut
Zařazení Šumivé
Uzávěr Korkový uzávěr
179 Kč
146 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 17.12
Podrobnosti

Skvělá kompozice Frankovky a Svatovavřineckého, sekt s bohatším a zároveň dlouhotrvajícím perlením, s nádhernou lososovou barvou. Ve vůni se projevuje svěžest a ovocnost s tóny lesních plodů. Svěží a harmonická chuť vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb.

Sekt má plnou, svěží a harmonickou chuť, která vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb, popřípadě potěší společnost přátel v letních podvečerech.

Alkohol: 11,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 5 - 7 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,5 % obj
Bohemia sekt

Společnost Bohemia Sekt je největším výrobcem sektů v České republice, se sídlem ve Starém Plzenci. Má dlouhou historii. Ta sahá až do středověku, kdy byly založeny ve zdejších klášterech první sklepy. V roce 1871 byl založen pivovar Alt Pilsenetz Bräuhaus , A. G. V roce 1942 se podnik stává součástí společnosti Českomoravské sklepy šumivých vín. Významným rokem je rok 1948, kdy do Starého Plzence přichází francouzský odborník Louis Girardot. Zavedl klasickou výrobu sektů, kdy se začaly používat originální kvasinky ze Champagne. Výroba se používá a rozvijí dodnes. V roce 1954 bylo vyrobeno 300 000 lahví. V roce 1970 vzniká značka Bohemia Sekt a v roce 1979 je vyrobeno 2 800 000 lahví sektu. V roce 1992 je založena akciová společnost Vinařské závody Starý Plzenec. V roce 2007 vzniká nový název společnosti BOHEMIA SEKT, a. s. Téhož roku se na trhu objevuje první nealkoholický Bohemia Sekt. V roce 2008 se prvně vyvezlo 1 milion lahví do zahraničí. Společnost BOHEMIA SEKT je mateřským podnikem ve skupině BOHEMIA SEKT, kdy v roce 1999 vzniká uskupení Vinařsko-vinohradnické. Sdružuje kromě značky Bohemia Sekt značky: Víno Mikulov, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov, Château Mikulov, Château Bzenec a Bzenecká lipka. Vinice skupiny BOHEMIA SEKT jsou na jižní Moravě. Půda je zde vápenitá, na povrchu často sprašová. Dostatek slunce a dešťových srážek vytváří dobré podmínky pro zdravé a vyzrálé hrozny. Dnes vyváží sekt společnost Bohemia Sekt do 17 zemí světa. Sekty jsou velmi oblíbené. Mají řadu ocenění ve vinařských soutěžích. Jsou známe jak u nás , tak i v zahraničí.