Cuvée Jacob Hutter, Pozdní sběr, 2013, Habánské sklepy, 0.75 l

-25 %
Cuvée Jacob Hutter, Pozdní sběr, 2013, Habánské sklepy, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11881
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Jacob Hutter
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 3881
Uzávěr Korkový uzávěr
239 Kč
179 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 16.12
Podrobnosti

Odrůdové složení: Chardonnay x Tramín červený x Ryzlink rýnský

Unikátní Cuvée, které vzniklo kombinací tří odrůd. Chardonnay dává vínu ovocnost. Tramín červený kořenitost a Ryzlink rýnský víno elegantně doplňuje květnatostí a šťavnatostí. Kombinace odrůd a zvolený pomalý způsob výroby daly vzniknout originálnímu vínu s příjemnou harmonií a komplexností.

Nižší, zlatavě žlutá barva, intenzivní aroma bezového květu, angreštu, bílého rybízu a broskve. Chuť je jemně kořenitá a šťavnatá, ovocitého charakteru, delší dochuť.

Doporučujeme podávat k obvyklým úpravám ryb, k pečené drůbeži, či jemné úpravě vepřové panenky.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2015 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín (Velkopavlovická podoblast) - stříbrná medaile

Obec: Velké Bílovice

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 4,4 g/l
Kyseliny: 6,9 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Doporučená doba zrání v lahvi je 2 - 4 roky.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr4,4 g/l
Habánské sklepy

Před čtyřmi stoletími byly ve Velkých Bílovicích postaveny Habánské sklepy. Postavili je Habáni,reformní novokřtěnci - mírumilovní a pokrokově smýšlející lidi, šikovní řemeslníci, dobří stavitelé ale hlavně výborní vinaři. V ošetřování vína používali na tu dobu velmi moderní způsoby. Založili mnoho vinic a postavili mnoho vinných sklepů a velmi známá je i Habánská keramika. Habáni, zakladatelé Habánských sklepů byla skupina novokřtěných křesťanů, kteří museli opustit kolem roku 1545 po selských protestech proti vládnoucí šlechtě Švýcarsko, Rakousko a Německo a na Moravu se přistěhovali na pozvání Linharta z Lichtenštejna. Habánské sklepy byly založeny v roce 1614 a byla zde vyráběna unikátní vína s neopakovatelným charakterem. Čas pokročil, Habáni po roce 1622 byli donuceni opustit Moravu, ale pracovitost, odbornost zdejších vinařů, pečlivý dohled nad pěstováním révy a výrobou vína přetrvává dodnes. Díky tomu, vína vyráběná ve stejných místech, jako před čtyřmi staletími mají i dnes skutečný charakter, jsou to vína s duší, vína, která mají svou jedinečnost a kvalitu, jsou to vína pro opravdové znalce.