Cuvée Grand Château, Zemské, 2013, Château Lednice, 0.75 l

Akce
Cuvée Grand Château, Zemské, 2013, Château Lednice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9836
Oblast Morava
Výrobce Château Lednice
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Kolekce Grand Château
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže L1349/4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: Rulandské šedé x Rulandské bílé x Chardonnay

Víno má světlejší žlutou barvu s odstínem ječné slámy. Vůně je plná, nazrálá, připomínající vůni mladého dubového listí a kořene sladkého dřeva. Chuť v sobě spojuje jemné tóny pomeranče, žlutého melounu a pikantní svěžest a mineralitu, pocházjící ze spojení burgundských odrůd.

Doporučujeme podávat ke všem pokrmům z drůbeže, k masům s bílou omáčkou, uzeným rybám i k sýrům.

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 6,2 g/l
Kyseliny: 7,4 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,4 g/l
Zbytkový cukr6,2 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.