Cuvée, Gemischter Satz, Qualitätswein, 2011, Weingut Wieninger, 0.75 l

Cuvée, Gemischter Satz, Qualitätswein, 2011, Weingut Wieninger, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4467
Země Rakousko
Oblast Wien
Odruda Cuvée
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Gemischter Satz
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Weingut Wieninger . Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno je svěží, ovocné a snadno pitelné s příjemnou vůní a chutí. Víno je vyrobeno ze směsi různých odrůd vína. Jde o tzv. starorakouský styl vína, kdy se sbíraly hrozny stejné barvy a následně se z nich vyrábělo jedno víno.

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Weingut Wieninger

Weingut Wieninger je 100 let staré rodinné vinařství. Najdeme ho v severozápadním okraji Vídně v Rakousku. Je to tradiční vinařství v kombinaci s moderními metodami. Dnes vede vinařství Fritz Wieninger. Rozloha vinic je 45 hektarů. Vinice jsou na svazích Bisamberg, Berg, Gabrissen a Wiesthalen. Půda se zde skládá hlavně z písčitých, jílovitých částí a vápenitého spraše. Průměrné stáří vinic je okolo 40 let. Pěstují odrůdy: Chardonnay, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Neuburské, Sauvignon Blanc, Sylvánské zelené a Tramín. Exportují víno do 29 zemí. Získávají mnoho mezinárodních ocenění.