Cuvée Freš, Zemské, 2019, Piálek & Jäger, 0.75 l

Náš tip
Cuvée Freš, Zemské, 2019, Piálek & Jäger, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15385
Oblast Morava
Výrobce Piálek - Jäger
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Kolekce Freš
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže 1901
Uzávěr Šroubový uzávěr
150 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 21 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Odrůdové složení: 80% Veltlínské zelené ze dvou poloh x 20% červenošpičák (Rotgipfler)

Lehké, velmi svěží cuvée s nižším obsahem alkoholu a zbytkového cukru a vyšší kyselinkou. Složení se mění navzdory ročníkům tak, aby výsledek byl co nejstejnější. Vůně je lehká s tóny lučních květin a chutí citrusů, především limetky.

Doporučujeme podávat především k nekonečnému vychutnávání na terase nebo paštikám.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Oblekovice
Trať: Načeratický kopec
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,7 g/l
Zbytkový cukr0,9 g/l
Piálek - Jäger

Vinařství Piálek & Jäger najdeme v obci Dobšice na Moravě. Je to vinařství dvou kamarádů Ing. Kamila Piálka a Jaroslava Jägera. Malé vinařství převzal Ing. Kamil Piálek po dědečkovi Cyrilovi. Ten zemřel v roce 1998. Vinařství se nikdo nevěnoval. Až v roce 2004 Ing. Kamil Piálek začal budovat malé butikové vinařství s exkluzivní produkcí. Výroba se postupně zvyšovala z původních 3.000 až na dnešních 40.000 lahví. V roce 2011 se Ing. Kamil Piálek spojil se svým kamarádem Jaroslavem Jägerem v nové firmě Vinařství Piálek & Jäger. Vlastní čtyři pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích, kde vyrábí vysoce kvalitní vína, především přívlastková, ze znojemské vinařské podoblasti. Nejstarší sklep je 300 let starý. Vinařství vlastní vinici na znojemské Kraví hoře. Rozloha vinice je 1ha. Ostatní hrozny vykupují od ověřených vinohradníků. Jako zajímavost je tzv. první "grand cru na Moravě" (Sauvignon KRAVÁK). Jejich vína získávají mnohá ocenění jak na domácích, tak i na mezinárodních soutěžích. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Muller Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Vina z tohoto vinařství můžete ochutnat v nejlepších českých restauracích včetně michelinské restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise.