Cuvée, Ego Vin, Pozdní sběr, 2014, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Cuvée, Ego Vin, Pozdní sběr, 2014, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11977
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Ego Vin
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 4105
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: Sylvánské zelené x Veltlínské zelené

Víno citrónové barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je lehce pikantní s projevem zeleného pepře a limetky. Dovůně je příjemně dlouhá a svěží. Chuť příjemně ladí s vůní. Šťavnatý projev citrónu a sladkého pomeranče si určitě oblíbíte a bude lákat k dalšímu napití.

Obec: Perná
Trať: Levá Klentnická

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 2,6 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Bezcukernatý extrakt: 24,0 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Ego VIN

Základní filozofií přívlastkových vín z řady EGO je nabídnout Vám to nejlepší ze sklepa Zámeckého vinařství Bzenec. Stručně řečeno, ze všech vín, vyrobených z různých vinic, vybrat opravdu to nejvydařenější s typickým charakterem odrůdy, ze které bylo vyrobeno. Jedním slovem je Ego-VIN, jak už z názvu vyplývá, spojením unikátních vlastností Moravy a charakterů dvou vinařů, kteří těmto vínům předali velkou část svého vlastního 'já', a proto byla vína řady Ego-VIN vyrobena v limitovaných sériích, kde každá láhev má své originální číslo.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Levá Klentnická
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr2,6 g/l
Bezcukernatý extrakt24 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.