Cuvée, DOCa Reserva, 2009, Carlos Serres, 0.75 l

-15 %
Cuvée, DOCa Reserva, 2009, Carlos Serres, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11719
Země Španělsko
Oblast Rioja
Podoblast Rioja Alta
Výrobce Carlos Serres
Odruda Cuvée
Kategorie DOCa Reserva
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
Uzávěr Korkový uzávěr
339 Kč
289 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.8
Podrobnosti

Odrůdové složení: 90 % Tempranilo x 10 % Graciano

Suché víno třešňově červené barvy s tenkým terakotovým okrajem, s aroma zralých černých plodů a karamelu s minerálními stopami. Hedvábné a vyzrálé víno, s výbornou taninovou strukturou, elegantní s dlouhotrvajícím dozvukem.

Vinifikace: Po odstopkování a jemném stlačení prochází víno macerací na slupkách před fermentací přibližně 13 dní při maximální teplotě 30 °C. Víno zraje 24 měsíců v sudech z amerického a francouzského dubu a dále alespoň 12 měsíců v lahvích.

Doporučujeme podávat k dušeným masům, steakům a také ke zvěřině nebo výrazným sýrům.

Ocenění:

  • Grand Prix Vinex 2014 - stříbrná medaile

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 18 - 20 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 12 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Carlos Serres

Carlos Serres je vinařství ve Španělsku. Najdeme ho v oblasti Rioja. Charles Serres, který se narodil v roce 1862 v Orleans byl francouzského původu. Jako výrobce vína se prosadil v La Rioja roku 1885. V této době francouzská vína ničila phylloxera a významný pařížský obchodník s vínem Alfons Vigier požádal Serrese, aby začal s výrobou vína ve Španělsku. Na počátku se Charles Serres zaměřoval na výrobu pro francouzský trh. Později rozšířil export do celého světa. V roce 1896 založil Charles Serres společnost „Carlos Serres“. V roce 1903 se narodil Haro, syn Charlese, který vystudoval ve Francii a pokračoval v rodinném obchodu s vínem. Pod jeho vedením se stala společnost jednou z nejuznávanějších v La Rioje. V oblasti Rioja leží oblast Rioja Alta. Zde se nacházejí vinice Carlos Serres. Vlastní okolo 24ha vinic. Rioja Alta je nejsevernější oblastí regionu La Rioje. Půda je zde jílovitá, vápencovitá. Střetává se zde středomořský a atlantický proud větru. Odrůda Tempranillo tvoří základ červených vín. Dále pěstují odrůdy: Garnacha, Mazuelo a Graciano a Vernaccia.