Cuvée, DOC Crianza, 2012, Finca La Emperatriz, 0.75 l

Cuvée, DOC Crianza, 2012, Finca La Emperatriz, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13194
Země Španělsko
Oblast Rioja
Podoblast Rioja Alta
Výrobce Finca La Emperatriz
Odruda Cuvée
Kategorie DOC Crianza
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Finca La Emperatriz. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: Tempranillo 95 % x Garnacha 3 % x Viura 2 %

Víno zrálo 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech a poté další roky na lahvni. Má třešňově červenou barvu, intenzivní aroma zralého ovoce – broskví, černého rybízu, s tóny koření a ušlechtilého dřeva. V chuti je sametové, příjemné, komplexní, minerální a velmi ovocité, dobře vyváření, s dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k tmavému masu, zvěřině a drůbeži.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Finca La Emperatriz

Vinařství La Emperatriz je situováno mezi pohořím Sierra Cantabria a Sierra de la Demanda v severozápaní části oblasti Rioja v nadmořské výšce 570m. Půda je velmi chudá, tvrdá a kamenitá. Na ploše vinic 75 ha vinic jsou osázeny odrůdy Tempranillo, Garnacha, Graciano a Viura. Již v roce 1878 získalo vinařství zlatou medaili v Paříži. Tehdy patřilo Eugenii de Montijo, francouzské císařovně, manželce Napoleona III. Od té doby se datuje věhlasnot této značky.