Cuvée, Château Bonnet, AOC, 2011, André Lurton, 0.75 l

Cuvée, Château Bonnet, AOC, 2011, André Lurton, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4277
Země Francie
Oblast Bordeaux
Výrobce André Lurton
Odruda Cuvée
Kategorie AOC
Kolekce Château Bonnet
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství André Lurton. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Sauvignon Blanc x Sémillon x Muscadelle

Toto svěží suché bílé víno je velmi aromatické. Ve víně ucítíme krásnou květinovou vůni s nádechem po citrusových plodech, mandlích a exotickém ovoci. Chuť jemná hroznová, poměrně plná a dobře vyvážená.

Doporučujeme podávat jako aperitiv nebo k plodům moře, rybám, studeným bílým masům či k brzlíku.

Alkohol: 12,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
André Lurton

Jméno André Lurton je jedno z nejznámějších a také nejváženějších v celém kraji Bordeaux. Bordeaux je epicentrem světové vinařské produkce ve Francii. Cenit si věcí, jež přetrvávají, se naučil již v nejranějším dětství od babičky z matčiny strany moudré Léonce Récapéové. André Lurton začal s vínem po druhé světové válce, téměř bez ničeho. Přijal za vlastní motto Fernanda Ginesteta ,,Čas dokáže být nemilosrdný, pokud jej ignorujeme''. Správnost Lurtonovy filozofie dokládá úspěch, s nímž spravuje řetězec usedlostí a který odráží podnikavost mezi lidmi tohoto druhu nevídanou, díky čemuž si vydobyl vynikající reputaci na několika kontinentech. Slaví úspěchy ve výrobě a obchodu vínem nejen ve Francii, ale i v mezinárodním měřítku. Dnes této, stále ještě rodinné firmě, patří celkem devět châteaux v jednotlivých regionech oblasti Bordeaux. Jsou to: Château Bonnet, Château Guibon a Château Grossombre v regionu Entre-deux-Mers, Château Dauzac v apelaci Margaux, dále z poloviny i Château de Barbe Blanche v apelaci Lussac-Saint-Emilion, a konečně čtyři châteaux v apelaci Pessac Léognan a Graves: Château Couhins Lurton, Château La Louviére, Château Rochemorin a konečně Châteaux de Cruzeau. Jejich vinice Pessac-Léognan jsou nyní certifikovány podle charterové Terras Vitis. Jejich filozofie je vyrábět zdravé hrozny s ohledem na životní prostředí a lidské zdraví.