Cuvée 1+1 (AU+SVG), Pozdní sběr, 2013, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l

Náš tip
Cuvée 1+1 (AU+SVG), Pozdní sběr, 2013, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15677
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 2275
Uzávěr Korkový uzávěr
790 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Toto cuvéé 1+1 z odrůd Aurelius a Sauvignon je výsledkem více jak třicetileté spolupráce dvou významných vinařů Miloše Michlovského a Františka Mádla, jež spojuje stejná filosofie, tvořit osobitá vína s využitím nejhlubších znalostí révového keře, půdy a klimatu, vždy však v souladu s přírodou a vlastním přesvědčením.

Lahvově zralý buket s projevem zavařených žlutomasých broskví a zelených rynglí s větvičkou citronového tymiánu přechází do plné kořenité chuti s výraznou stopou dlouhodobého zrání v sudu, robustní texturou a pikantními kyselinami v závěru. Víno je balené v originální dárkové krabičce.

Hrozny odrůdy Aurelius jsou vypěstovány na trati Trkmanská hora. Odkalený mošt kvasil v sudech z francouzského dubu bednářství Marc Grenier, ve kterém víno následně i zrálo po dobu 12 měsíců bez zasíření. Hrozny odrůdy Sauvignon byly vypěstovány na viniční trati Pod Belegrady ve Velkých Bílovicích. Mošt kvasil v nerezovém tanku a poté byl stočen v lednu 2014 do nových francouzských sudů z bednářství Berthomie, ve kterých zrálo do srpna 2016 tedy 33 měsíců ne jemných kvasničných kalech. 

Doporučujeme podávat k tygřím krevetám s avokádovým krémem, grilovaným filátkům z říčního okouna s restovanou kořenovou zeleninou nebo k tvrdým kozím a ovčím sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví. František Mádl produkuje vína v tradičních odrůdách nejen pro Moravu, ale také pro tuto vinařskou oblast. Jednu třetinu hroznů nakupuje od smluvních partnerů, se kterými má stanovenou výši hektarového výnosu, aby zatížení keřů bylo nižší a kvalita hroznů vysoká. Révu vinnou pěstuje na ploše 10 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho "Rulanda", Tramín a Sauvignon, ale vyhlášená a pro tuto oblast příznačná jsou červená vína s etiketou František Mádl.