Chardonnay, Výběr z hroznů - barrique, 2015, Zlomek & Vávra, 0.75 l

Náš tip
Chardonnay, Výběr z hroznů - barrique, 2015, Zlomek & Vávra, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14554
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce Zlomek & Vávra
Odruda Chardonnay
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Kolekce Okamžiky
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 12/15
Uzávěr Korkový uzávěr
339 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno dlouho očekávané, zrající v sudu z francouzského dubu. Dva roky o něj bylo pečováno ve sklepech Galerie slováckých vín. Je to víno, které přirostlo k srdci sklepmistru Petrovi. Snad proto, že má rád sušené švestkyy v hořké čokoládě, jejichž chuť v tomto víně dominuje. Ve vůni je cítit aroma z vanilkového lusku, doplněného kořenitými a až kouřovými tóny a tóny espressa.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 8 let od lahvování.

 

Kolekce Okamžiky

Některé věci samovolně vyplynou. To se stalo právě u našich produktů z řady Okamžiky. Vznikly pro vzácné příležitosti a můžeme díky nim ukázat, jaké speciality lze z našich vlastních hroznů vyrobit. Doporučujeme všem gurmánům a lidem otevřeným novým chutím. Do kolekce Okamžiky zařazujeme nejlepší vína ze sklepa dle velmi pečlivého výběru Libora, Petra, Tomáše a Radka.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Strážnice
Trať: Nová Hora
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr5,1 g/l
Bezcukernatý extrakt22,8 g/l
Zlomek & Vávra

Vínařství Zlomek & Vávra bylo založeno v roce 2008. Patří mezi rodinné vinařství a najdeme ho v samém srdci Slovácka, v Boršicích u Blatnice. Vinařství navazuje na dlouholetou tradici dvou vinařských rodin z úpatí Bílých Karpat. Rozloha vinic je 25 hektarů a leží na jižních a jihozápadních svazích slovacké vinařské podoblasti. Veškeré hrozny jsou sbírány ručně velmi reduktivní metodou a jsou té nejvyšší kvality. Vznikají tak přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem. Při výrobě vína používají moderní technologie společně s tradičními postupy. Důraz je kladen na šetrný přístup k hroznům a k vinicím. Vinařství Zlomek & Vávra charakterizuje osobní, rodinný a pečlivý přístup k vínu.