Chardonnay, Terroir Collection, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Chardonnay, Terroir Collection, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11747
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1100
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno světlé barvy. Jemná svěží vůně vanilky a bílého pepře. Chuť se svěží kyselinou ale přímým a čistým tónem. Velmi dlouhá dochuť je ovocná, jemně medová, s vysokou mineralitou.

Doporučujeme podávat k rybím pokrmům a bílým omáčkám.

Ocenění:

  • Salon vín 2016 - 100 nejlepších vín ČR - zlatá medaile

Obec: Skoronice
Trať: Slíny

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 3,3 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l
Bezcukernatý extrakt: 23,3 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Vinice se nachází na mírném západním svahu, půda je modální černozem, to je černozem vzniklá na mocných navátých spraších a píscích, s vyšším obsahem vápna. Půdy jsou propustné, svahy záhřevné. Tyto půdy dávají vzniknout vínům s výraznou plností a smetanovostí, zvýrazňující odrůdové aroma a ovocnost vína.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Skoronice
Trať: Slíny
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,7 g/l
Zbytkový cukr3,3 g/l
Bezcukernatý extrakt23,3 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.