Chardonnay, Rezerva, Pozdní sběr, 2018, Juřeník & Žďárský, 0.75 l

Chardonnay, Rezerva, Pozdní sběr, 2018, Juřeník & Žďárský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16343
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Rezerva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Šarže 18-09
Uzávěr Korkový uzávěr
340 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 15 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Naturálně vyrobené víno bez použití konvenčních kvasinek a dalších aditiv. Víno má zlatavě žlutou barvu, ve vůni se objevují ušlechtilé tóny dřeva, vanilky a ovoce, chuť je dlouhá s lehkou harmonickou kyselinou. Víno je předurčeno k delšímu ležení na láhvi, avšak vychutnat si ho můžete i okamžitě.

Toto víno je z limitované edice a bylo vyrobeno pouze 560 lahví.

Doporučujeme podávat k tučnějším sladkovodním i mořským rybám.

Ocenění:

  • AWC Vienna 2020 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 4-8 let.

 

Kolekce Rezerva

Do naší nejvyšší řady vín vybíráme jen ta nejkvalitnější vína z každého ročníku. Při jejich výrobě se necháváme inspirovat tradičními výrobními postupy, které stojí na přirozeném zpracování a souladu s přírodou. Zároveň však nasloucháme vnitřnímu hlasu, který udává náš osobitý směr. Vína Rezerva zrají po dobu 12 až 24 měsíců  v dřevěných sudech, a to s veškerými kaly. Pro dosažení plné zralosti jim dále dopřá váme čas, během kterého leží vlahvích. Vína z této kolekce jsou nefiltrovaná a obsahují jen nezbytné množství síry.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Nová Hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr0,1 g/l
Juřeník & Žďárský

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno kamarády Robinem a Honzou. Nejsme tradiční vinařství. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a lásky k tomu, co děláme. S roční produkcí okolo 20 000 lahví vín si můžeme dovolit se s nimi radovat a věnovat jim tu největší péči. Při jejich výrobě se snažíme neustále posouvat, učíme se novým věcem, pracujeme na sobě, zlepšujeme se a navyšujeme kvalitu našich vín. Nebojíme se zkoušet, experimentovat nebo se nechat inspirovat tisíce let starými metodami. Našim cílem je vyrábět vína přirozená s respektem k dané odrůdě. Našim mottem je: „S úctou k přírodě a tradici”