Chardonnay, Premium Collection, Výběr z hroznů, 2017, Château Valtice, 0.75 l

Náš tip
Chardonnay, Premium Collection, Výběr z hroznů, 2017, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15050
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Odruda Chardonnay
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Premium Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 17058
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má příjemnou vůni zralého ovoce, s jemnými tóny karamelu a vanilky. Chuť je plná, bohatá, s dlouhou dochutí.

Doporučujeme k vepřovému a králičímu masu a k sýrům.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2019 - zlatá medaile
  • Finger Lakes USA 2019 - stříbrná medaile
  • Great American IWC 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Brod nad Dyjí
Trať: Dunajovický kopec
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr2,5 g/l
Bezcukernatý extrakt23,3 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.