Chardonnay, Pozdní sběr - barrique, 2016, Vinařství Sedlák, 0.75 l

Akce
Chardonnay, Pozdní sběr - barrique, 2016, Vinařství Sedlák, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14984
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 131/16
Uzávěr Korkový uzávěr
229 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 19.1
Podrobnosti

Potenciál tohoto Chardonnay jsme nechali plně rozvinout půlročním zráním v malých dubových sudech typu barrique. Víno zaujme plným, charakterictickým projevem a stopou zrání v dřevěném sudu.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Široká hora
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5 g/l
Zbytkový cukr1,6 g/l
Vinařství Sedlák

Novodobá historie Vinařství Sedlák se píše od roku 1994, kdy jí začali psát otcové dnešních majitelů Jarka a Milana. Jarek absolvoval Střední vinařskou školu a Milan Obchodní Vinařskou akademii a následně se pustili do podnikání. První víno lahvovali pod společným názvem Rodinné vinařství Sedlák v roce 2006. Vína z Vinařství Sedlák pocházejí z výborných vinařských poloh vyhlášených vinic s daným původem, který vínům dodává jedinečnost, osobitost a vína v sobě nesou charakter rozmanitých půd. Vinice vinařství se nachází v obci Velké Bílovice a jejich rozloha je 14 hektarů. Hrozny jsou ošetřovány a sklízeny ručně a bez mechanických zásahů. Ve vinařství kladou důraz na práci s jednotlivými keři během celého vinařského roku. Výsledkem jsou výborná a originální vína vysoké kvality.