Chardonnay, Pozdní sběr - barrique, 2013, František Mádl - Malý vinař, 0.75 l

Náš tip
Chardonnay, Pozdní sběr - barrique, 2013,  František Mádl - Malý vinař, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12879
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 1333
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Zlatavá, sytá barva, opulentní aroma zralých meruňěk a bílé čokolády, protkané jemnou vanilkou. Chuť vína podněcují tóny plodů kandovaného tropického ovoce a máslové sušenky. "Šardonka" zrála 24 měsíců na sudech barrique, díky čemuž získala jedinečný charakter. Vína bylo vyrobeno pouze 2 400 lahví.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k dlouhodobé archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Zadní hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny6,1 g/l
Zbytkový cukr0,7 g/l
Bezcukernatý extrakt20,5 g/l
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví. František Mádl produkuje vína v tradičních odrůdách nejen pro Moravu, ale také pro tuto vinařskou oblast. Jednu třetinu hroznů nakupuje od smluvních partnerů, se kterými má stanovenou výši hektarového výnosu, aby zatížení keřů bylo nižší a kvalita hroznů vysoká. Révu vinnou pěstuje na ploše 10 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho "Rulanda", Tramín a Sauvignon, ale vyhlášená a pro tuto oblast příznačná jsou červená vína s etiketou František Mádl.