Chardonnay, Pozdní sběr, 2015, BMVinařství, 0.75 l

Chardonnay, Pozdní sběr, 2015, BMVinařství, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11935
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce BMVinařství
Odruda Chardonnay
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 15/15
CNM 21,8
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství BMVinařství. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Ocenění:

  • Víno & Delikatesy 2016 - stříbrný pohár

Obec: Hrušky
Trať: Újezd

Alkohol: 14,0 % obj.
Cukr: 2,0 g/l
Kyseliny: 5,4 g/l
Cukernatost hroznů při sběru: 21,8 °NM

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hrušky
Trať: Újezd
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,4 g/l
Zbytkový cukr2 g/l
BMVinařství

BMVinařství, jinak také Balgovo, je rodinné vinařství, které najdeme v Tvrdonicích na Moravě. Založil ho Jan Balga v roce 2010 a vede ho se svou dcerou Nicol. Je jedním z majitelů zaniklého vinařství Čebav. Obhospodařují 16 hektarů vlastních vinic. Na vinicích převažující podloží hlinité a hlinito-písčité. Používají moderní technologie. Respektují přírodu, a tak mezi řádky na vinicích nechávají růst trávu pro přirozený koloběh. Víno stříhají na jeden tažeň a tím redukují přirozené množství hroznů. Pěstují odrůdy na výrobu bílých vín: Děvín, Chardonnay, Muškát moravský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín a Veltlínské zelené. Na výrobu červených a růžových vín: Zweigeltrebe, Frankovka, Modrý Portugal a Cabernet Moravia. Jejich roční produkce je asi 40 000 lahví. Od roku 2010 vlastní certifikát HACCP. Přes krátké působení mají již ocenění v tuzemských soutěžích.