Chardonnay, Long Row, 2009, Angove Family Winemakers, 0.75 l

-28 %
Chardonnay, Long Row, 2009, Angove Family Winemakers, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4319
Země Austrálie
Podoblast Mc Laren Vale
Odruda Chardonnay
Kolekce Long Row
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
299 Kč
215 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Toto suché bílé víno má zlatavou barvu se zelenkavými záblesky na okrajích sklenice. Ve vůni rozpoznáme aroma ananasu, tropického ovoce, kešu oříšků, chlebovinku a dubovou vůni. V chuti ucítíme broskve a melouny. Víno má svěží a čistý závěr.

Doporučujeme podávat k pečené drůbeži, svěžím salátům nebo k plodům moře.

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Angove Family Winemakers

Toto vinařství se datuje už od roku 1886 kdy Dr. William Thomas Angove emigroval do jižní Austrálie z Cornwallu se svou manželkou. Založil zde lékařskou praxi v Tea Tree Gully a spolu s dalšími lékaři Dr. Lindemanem a Dr. Penfoldem začali kultivovat vinice na výrobu vína. V roce 1910 převzal vinařství jeho syn Thomas Carlyon Angove, který provedl průkopnický krok k vytvoření vinařství v Renmarku v Riverlandu. V roce 1965 vyvinuli ve vinařství Angove jako první na světě balení na víno "bag in box". Byl převzat a začal se používat v mezinárodním měřítku. V roce 1969 došlo k výsadbě vinice Nanya, která je dnes proslulou 500 hektarovou vinicí. V současnosti je vinařství největším australským exportérem na světovém trhu s nadprůměrně vysokou kvalitou. Vede ho již pátá generace vlastníků.