Chardonnay, Kabinet, 2014, Habánské sklepy, 0.75 l

-14 %
Chardonnay, Kabinet, 2014, Habánské sklepy, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11880
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Chardonnay
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 14832
Uzávěr Korkový uzávěr
219 Kč
189 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.8
Podrobnosti

Nižší, zlatavě žlutá barva se zelenkavými reflexy, středně intenzivní vůně připomínající sadové ovoce, citrusové plody a oříšky. Chuť je svěží, šťavnatá se středním tělem a harmonickou delší dochutí.

Doporučujeme podávat k plodům moře, k uzeným rybám, masu na rožni nebo ke steakům. Skvěle také doprovodí měkké sýry s modrou plísní.

Obec: Polešovice

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 6,2 g/l
Kyseliny: 7,6 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Doporučená doba zrání v lahvi je 2 roky.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Polešovice
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr6,2 g/l
Habánské sklepy

Před čtyřmi stoletími byly ve Velkých Bílovicích postaveny Habánské sklepy. Postavili je Habáni,reformní novokřtěnci - mírumilovní a pokrokově smýšlející lidi, šikovní řemeslníci, dobří stavitelé ale hlavně výborní vinaři. V ošetřování vína používali na tu dobu velmi moderní způsoby. Založili mnoho vinic a postavili mnoho vinných sklepů a velmi známá je i Habánská keramika. Habáni, zakladatelé Habánských sklepů byla skupina novokřtěných křesťanů, kteří museli opustit kolem roku 1545 po selských protestech proti vládnoucí šlechtě Švýcarsko, Rakousko a Německo a na Moravu se přistěhovali na pozvání Linharta z Lichtenštejna. Habánské sklepy byly založeny v roce 1614 a byla zde vyráběna unikátní vína s neopakovatelným charakterem. Čas pokročil, Habáni po roce 1622 byli donuceni opustit Moravu, ale pracovitost, odbornost zdejších vinařů, pečlivý dohled nad pěstováním révy a výrobou vína přetrvává dodnes. Díky tomu, vína vyráběná ve stejných místech, jako před čtyřmi staletími mají i dnes skutečný charakter, jsou to vína s duší, vína, která mají svou jedinečnost a kvalitu, jsou to vína pro opravdové znalce.