Chardonnay, DO Reserva, 2013, Leyda, 0.75 l

Chardonnay, DO Reserva, 2013, Leyda, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9135
Země Chile
Oblast Leyda Valley
Výrobce Leyda
Odruda Chardonnay
Kategorie DO Reserva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Leyda. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Lehké ovocné Chardonnay z Chile. Díky chladnějšímu klimatu v údolí Leyda jsou bílá vína hodně aromatická, svěží a příjemně pitelná. Ve víně naleznete tropické plody, kiwi a lehký náznak minerality.

Doporučujeme podávat k drůbeži, rybám, sushi a nebo jen samotné.

Alkohol: 14,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalt vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Leyda

Vinařství Leyda bylo založeno v roce 1998 a jak sám název napovídá, nachází se v údolí Leyda, které je v Chile velice uznávané. Údolí Leyda se nachází na západní straně hornatého pobřeží Chile, jen 7 km od Tichého oceánu. V dřívějších dobách se v této oblasti nacházely převážně pastviny a pole s ječmenem a pšenicí. Po vyhodnocení možného potenciálu tohoto regionu se začalo investovat do výsadby vinic a do zavlažovacího systému. Vinice jsou zavlažovány vodou z řeky Maipo, která je vzdálena 8 km. Nyní je v této oblasti obhospodařováno kolem 230 hektarů vinic. V roce 1998 provedlo vinařství Leyda topografický výzkum ze kterého vyplynulo, že by se v údolí Leyda mělo dařit odrůdám Pinot Noir, Chardonnay a Sauvignon blanc. Nakonec bylo osázeno 190 hektarů vinic odrůdami Pinot Noir, Sauvignon blanc, Chardonnay, Syrah, Riesling a Sauvignon Gris. Vinařství vyváží svá vína do více než 40 zemí světa.