Chardonnay, DO Reserva, 2011, Santa Rita, 0.75 l

Náš tip
Chardonnay, DO Reserva, 2011, Santa Rita, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4300
Země Chile
Výrobce Santa Rita
Odruda Chardonnay
Kategorie DO Reserva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Santa Rita. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Toto bílé suché víno je zářivě žluto zelené barvy. Ve vůni ucítíme aroma tropického ovoce, grapefruitu, ananasu s náznaky vanilky a lískových oříšků. Plné víno s příjemnou kyselinkou.

Doporučujeme podávat k bílému masu, rybám či výrazněji kořeněné úpravě malých korýšů.

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 – 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Santa Rita

Santa Rita je vinařství v Alto Jahuel v Chile. Založil ho roku 1880 podnikatel Domingo Fernández Concha. Byl uznávaným podnikatelem, který vysadil francouzské odrůdy a používal na tu dobu nejmodernější vinařské techniky. V roce 1980 získalo vinařství společnost Grupo Claro. Santa Rita má zkušenosti ve spojení s nejnovějšími technologiemi. To se odráží vysokou kvalitou vín. Santa Rita má pět výrobních závodů. Hlavním z nich je v Alto Jahuel. Od roku 2007 vlastní 3500 ha vinic. V údolí Limari, Casablanca, Leyda, Maipo, Rapel, a Curicó. Z jejich sortimentu je základní řada pojmenovaná „120“, jsou to vína, která jsou celosvětově nejprodávanější. Dále řada „Reserva“, „Medalla Real“ a „Casa Real“. Jejich vína získala významná ocenění a celosvětové uznání. Santa Rita je vedoucím chilského exportu vína. Na český trh vstoupili v roce 2002. Svou kvalitou a přijatelnou cenou si víno získává oblibu pro nenáročné, tak i pro znalce.