Champagne, Cuvée Luise, Brut, 2005, Pommery, 0.75  + skleničky zdarma

Champagne, Cuvée Luise, Brut, 2005, Pommery, 0.75  + skleničky zdarma Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17239
Země Francie
Oblast Champagne
Výrobce Pommery
Odruda Cuvée
Kategorie Grand Cru Classé
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé víno
Ročník 2005
Uzávěr Korkový uzávěr
5 990 Kč 4 950 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:pondělí 30.1 Osobně v Praze: pondělí 30.1 po 17:30 Přepravní společností:úterý 31.1
Podrobnosti

Naprosto vyjímečné Champagne vyrobené z hroznů odrůdy Chardonnay (ze 60%) a Pinot Noir (z 40%). Hrozny pochází z Grand Cru vinic Avize, Cramant a Ay - lokalit, které jsou klenotem regionu Champagne. Cuvée Luis je pojmenované po zakladatelce vinařství madam Luise Pommery a vzniká jen z vyjímečných ročníků. Je vínem, které reprezentuje vinařské schopnosti značky Pommery. K tomuto vínu dostanete zdarma sadu 6 skleniček Pommery.

Vůně s nádechem žlutého melounu a květin je harmonická, delikátní a komplexní. Chuťově se objevují tóny žlutého melounu a toastového chleba. Víno má plné tělo s dobře zakomponovanou kyselinou.


Doporučená teplota podávání: 5 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno má perfektní potenciál k dalšímu mnohaletému zrání.

Alkohol12,5 % obj
Pommery

Champagne Pommery leží v Remeši, v oblasti Champagne-Ardenne ve Francii. Vinařství bylo založeno v roce 1836. V roce 1879 uvedla na trh Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery svoje Pommery Natur a použila pro něj termín brut. Tím se stala zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Budovy firmy Pommery pocházející z 19. století jsou vybaveny moderním zařízením což umožňuje dokonalou kontrolu kvality. Champagne Pommery od roku 1990 patří do skupiny LVMH, která patří k předním světovým producentům vyrábějící luxusní víno. Již před 2. světovou válkou byla firma Pommery zastoupena na našem trhu.