Champagne, Cuvée Luise, Brut, 2005, Pommery, 0.75 l

Champagne, Cuvée Luise, Brut, 2005, Pommery, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17239
Země Francie
Oblast Champagne
Výrobce Pommery
Odruda Cuvée
Kategorie Grand Cru Classé
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé víno
Ročník 2005
Uzávěr Korkový uzávěr
5 990 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 11.10
Osobně v Praze:
úterý 11.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 12.10
Podrobnosti

Naprosto vyjímečné Champagne vyrobené z hroznů odrůdy Chardonnay (ze 60%) a Pinot Noir (z 40%). Hrozny pochází z Grand Cru vinic Avize, Cramant a Ay - lokalit, které jsou klenotem regionu Champagne. Cuvée Luis je pojmenované po zakladatelce vinařství madam Luise Pommery a vzniká jen z vyjímečných ročníků. Je vínem, které reprezentuje vinařské schopnosti značky Pommery.

Vůně s nádechem žlutého melounu a květin je harmonická, delikátní a komplexní. Chuťově se objevují tóny žlutého melounu a toastového chleba. Víno má plné tělo s dobře zakomponovanou kyselinou.


Doporučená teplota podávání: 5 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno má perfektní potenciál k dalšímu mnohaletému zrání.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Pommery

Champagne Pommery leží v Remeši, v oblasti Champagne-Ardenne ve Francii. Vinařství bylo založeno v roce 1836. V roce 1879 uvedla na trh Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery svoje Pommery Natur a použila pro něj termín brut. Tím se stala zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Budovy firmy Pommery pocházející z 19. století jsou vybaveny moderním zařízením což umožňuje dokonalou kontrolu kvality. Champagne Pommery od roku 1990 patří do skupiny LVMH, která patří k předním světovým producentům vyrábějící luxusní víno. Již před 2. světovou válkou byla firma Pommery zastoupena na našem trhu.