Champagne, Brut Impérial, Festive box, Moët & Chandon, 0.75 l

Champagne, Brut Impérial, Festive box, Moët & Chandon, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 2231
Země Francie
Oblast Champagne
Výrobce Moët & Chandon
Odruda Cuvée
Kolekce Impérial
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé víno
Uzávěr Korkový uzávěr
1 200 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 4.10
Osobně v Praze:
úterý 4.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 5.10
Podrobnosti

Odrůdové složení: Pinot Noir x Chardonnay x Pinot Meunier

Brut Impérial je typickým příkladem stylu Moët & Chandon. Vyjadřuje bohatství a rozmanitost půdy, ze které hrozny vína vyrůstají a zůstává konzistentní po celé roky. Barva tohoto šampaňského je slámově žlutá se zelenkavými odlesky. Vůně je intenzivní se znaky zeleného jablka a citrusových plodů s tóny bílých květin, briošky, obilovin a čerstvých ořechů. Chuť je lahodná se znaky hrušek, broskví a jablek s měkkou živostí citrusových plodů a tóny angreštu.

Doporučujeme podávat k předkrmům nebo k hlavním jídlům i dezertům. Francouzi věří, že Champagne stimuluje apetit uprostřed hojného jídla.

 

Doporučená teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Moët & Chandon

Moët & Chandon je vinařství s více jak 260 letou historií. Najdeme ho v oblasti Champagne ve Francii. Vinařství Moët & Chandon bylo založeno v roce 1743 Claudem Moëtem. To převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792) a poté vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). Vlastní více než 1 000 ha vinic. Jsou největším a samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představují jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Nejslavnějším vínem je Dom Pérignon. Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy). Což je největší světový podnik s luxusním zbožím. Ročně vyrobí přibližně 26 milionů láhví. Jsou oficiálním dodavatelem pro královské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku a také pro Vatikán. Velkou zajímavostí jsou křídové sklepy v Epernay, které mají délku téměř 28 km a leží v minimální hloubce 30 metrů pod zemí.