Carmenere, Family Selection, DO Gran Reserva, 2017, Luis Felipe Edwards, 0.75 l

Carmenere, Family Selection, DO Gran Reserva, 2017, Luis Felipe Edwards, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15145
Země Chile
Odruda Carmenere
Kategorie DO Gran Reserva
Kolekce Family Selection
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
285 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Toto nádherně vyrovnané víno má tmavě rubínovou barvu. Ve vůni vykazuje aroma švestek a bobulového ovoce a představuje klasické Carmenere z Čile. V chuti cítíme švestky, kořenité tóny či tabák. Víno je plné, s vyzrálímy tříslovinami a dlouhou perzistencí.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 4 let.


Hrozny jsou sklízeny do malých 14 kg bedniček a ihned se zpracovávají. Kvašení probíhá při 26 °C po dobu 6 dnů. 100 % vína je pak na 10 - 12 měsíců přemístěno do francouzských a amerických dubových sudů, kde se dokončuje proces výroby a probíhá zde malolactické kvašení.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Luis Felipe Edwards

Luis Felipe Edwards je rodinné vinařství, které najdeme v údolí Colchagua v Chile. Historie vinařství sahá do roku 1976. Luis Felipe Edwards starší, koupil poblíž města Nancagua statek San José de Puquillay a v roce 1980 statek Santa Bernardita de Pupilla. K oběma statkům patřilo rozsáhlé území osázené vinohrady. Jejich průměrné stáří bylo kolem 30 let. Luis Felipe Edwards je obnovil a osázel keři moderních odrůd révy. V údolí Colchagua vlastní 280 ha a v údolí Leyda vlastní 160 ha vinic. Původně se vinařství zabývalo pouze produkcí sudového vína, které se dále prodávalo větším producentům. Od roku 1994 se začali zabývat výrobou vlastního vína. První vlastní vína se v roce 1995 dostala do rukou zákazníků.

V současnosti je společnost Luis Felipe Edwards 4. - 5. největším vinařstvím v Chile, a přitom je stále ve 100% vlastnictví rodiny Edwards. Důkazem vysoké kvality vín je i řada ocenění, získaných jak v Chile, tak i ve světě. LFE je jedním z nejčastěji oceňovaných vinařství v Chile. Vína dováží do více jak 45 zemí.