Cabernet Savignon rosé, Pozdní sběr, 2019, Vinice Hnanice, 0.75 l

Cabernet Savignon rosé, Pozdní sběr, 2019, Vinice Hnanice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15595
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Růžové
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže 2146/19
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno cihlové barvy Vás uchvátí aromatikou jahod a červeného rybízu, který přechází i do chuti a je dopněn minerílními tóny s lineární kyselinkou.

Doporučujeme podávat ke grilovaným prsíčkům z perličky s rybízovou omáčkou a pečeným bramborovým dukátkům s rozmarýnem.

Ocenění:

  • Vinum Juvenale 2020 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Vinná Hora
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6 g/l
Zbytkový cukr13,1 g/l
Bezcukernatý extrakt22,8 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.