Cabernet Sauvignon, Winemaster´s Reserve, 2013, Nederburg, 0.75 l

-20 %
Náš tip
Cabernet Sauvignon, Winemaster´s Reserve, 2013, Nederburg, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 226
Oblast Western Cape
Výrobce Nederburg
Kolekce Winemaster´s Reserve
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Uzávěr Korkový uzávěr
269 Kč
214 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Cabernet Sauvignon z Western Cape se vyznačuje velkou sílou a objemem. Je kvašené jako ostatní červená vína z Nederburgu, ale v nerezových tancích, poté je uloženo v dřevěných sudech. Projevuje se měkkým taninem na patře s dobře vyváženou dubovostí a troškou vanilky. Ve víně převládá aroma borůvek s dotekem eukalyptu, máty, čokolády a lehce i kávy.

Doporučujeme podávat k hovězímu Stroganov, ke grilovaným nebo pečeným jehněčím či srnčím masům, k paštikám a zralým sýrům.

Alkohol: 14,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Nederburg

Nederburg Wines je vinařství v městě Paarl, v oblasti Western Cape, v Jižní Africe. Vinařství má dlouhou historii. V roce 1791 německý přistěhovalec Phillipus Wolvaart v Paarl Valley začal vysazovat vinici. V roce 1800 dokončil stavbu Cape Dutch manor house. Ta je dnes národní památkou a stále majetkem společnosti. V roce 1937 nový majitel Johann Grauem pojmenoval vinařství Nedergurg. Zavedl nové technologie, zejména řízené kvašení a tím nastal zlom ve výrobě. Nederburg zahájil sérii vín, kdy každé víno byla pojmenováno po významné osobnosti. V roce 1956 přišel do vinařství sklepmistr Günter Brözel, který se stal jihoafrickou vinařskou legendou. V roce 1985 získal vůbec první světové ocenění: Winemaker of the Year. Od roku 2009 je sklepmistrem Wilhelm Pienaar, který v současné době pracuje s 23 různými odrůdami, pocházející většinou z vinařských oblastí v Jižní Africe. Vinařství získalo celou řadu ocenění. Dnes vyváží víno nejen do tradičních evropských zemí, ale i do Spojených států, Angoly, Brazílie, Číny a na Nový Zéland. Vína z Jižní Afriky dnes dobývají celý svět.