Cabernet Sauvignon, Etiqueta Negra, DO Gran Reserva, 2016, Tarapacá, 0.75 l

Náš tip
Cabernet Sauvignon, Etiqueta Negra, DO Gran Reserva, 2016, Tarapacá, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14485
Země Chile
Oblast Maipo Valley
Výrobce Tarapacá
Kategorie DO Gran Reserva
Kolekce Special Edition
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Tarapacá. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Tento Cabernet Sauvignon Etiqueta Negra (Black Label) byl vyroben z nejlepších bloků této odrůdy v údolí Maipo a je to nejlepší Cabernet Sauvignon z vinařství Tarapacá. Vyznačuje se hlubokou červenou barvou, aroma ostružin, grafitu a koření. V chuti je jemný s tóny černého ovoce a lékořice. Zrálo 14 měsíců v sudech z francouzského dubu (20 nové a 80% použité) a následně v láhvích. Dlouhý styk s francouzským dubem dodal vínu na komplexnosti chuti a zvýraznil jeho jedinečný unikátní buket. Dalším ležením v láhvi se bude harmoničnost vína zvyšovat.

Doporučujeme podávat ke grilovaným červeným masům, zvěřině, steaku z tuňáka nebo tvrdým sýrům jako je Manchego.

Ocenění:

  • James Suckling 2018 - 94/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 17 - 19 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 8 - 10 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr2,1 g/l
Tarapacá

Tarapacá najdeme ve městě Isla v Maipo Valley, v oblasti Central Valley v Chile. Společnost byla založena v roce 1874. Jejím zakladatelem je Francisco de Rojas. V roce 1892 získal vinařství Manuel Zavala-Melendez a změnil název na Viña Tarapacá (na počest chilské provincie stejného jména). Vinice jsou osázeny francouzskými odrůdami. Vlastní 600 ha vinic v oblasti: Maipo Valley, Casablanca a Leyda. Viña Tarapacá je jedním z nejtradičnějších a nejstarších vinařství v Chile. Od roku 2008 je součástí VSPT Wine Group. Chile je druhý největší vývozcem vína. Vyváží víno do více jak 60 zemí.