Cabernet Franc, EGGO Franco, 2015, Zorzal, 0,75 l

Náš tip
Cabernet Franc, EGGO Franco, 2015, Zorzal, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13559
Země Argentina
Oblast Mendoza
Výrobce Zorzal
Kategorie BIO
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Uzávěr Korkový uzávěr
549 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Unikátní vín jasně červené barvy s fialovými tóny. Na nose jsou cítit příjemně bilinné tóny či pepř a intenzivní mineralita. V chuti je víno štavnaté, dobře strukturované se zřetelnou mineralitou.

Víno vznikalo ve speciálních betonových vejcích. Díky unikátnímu tvaru těchto nádob a přírodním procesům se víno při fermentaci a maceraci 40 dní samo promíchávalo. Díky tomu se uvolnili všechny aromatické látky a daly vzniknout tomuto unikátnímu vínu. Víno je nefiltrované.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 4 - 6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,7 g/l
Zbytkový cukr1,7 g/l
Zorzal

Zorzal je relativně malé, moderní, ale naprosto nekonvenční vinařství bratří Michellini. Juan Pablo, Gerardo a Matías ho založili v roce 2008 a vyrábí krásná naturální vína za použití nejrůznějších starých i nových technologií. Vinařství leží v nádherné krajině přímo na úpatí stratovulkánu Tupungato (jednoho z největších vrcholků And) v oblasti Gualtallary. Vinice se nachází opravdu vysoko - přes 1350 m.n.m. a díky své poloze lze říci, že se jedná o vinohrady v BIO režimu. Hroznům zde nehrozní plísně ani jiná onemocnění, a tak se zde použití jakékoliv chemie lze snadno vyvarovat. Místní výjimečné terroir tvoří relativně chladné klima, dostatek slunce a vápencová půda s křídovým podložím, která dodává vínům krásnou mineralitu. Skvělá hodnocení vínům pravidelně uděluje Tim Atkin, James Suckling, The Wine Advocate, The Decanter Magazine, Descorchados a mnoho dalších... Specialitou je řada vín EGGO, vyrobená v betonových vejcích.