Bória, DO Penedés, 2012, Sumarroca, 0,75 l

Bória, DO Penedés, 2012, Sumarroca, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13198
Země Španělsko
Oblast Penedés
Výrobce Sumarroca
Odruda Cuvée
Kategorie DO
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Sumarroca. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: Syrah x Merlot x Cabernet Sauvignon.

Víno zrálo 18 měsíců ve francouzských dubových sudech. Má tmavě třešňově červenou barvu s fialovými odlesky, výrazné a elegantní aroma koření, černého ovoce, švestek a třešní s delikátním podtónem dřeva. V chuti je elegantní a masité, ovocité, s vyzrálou tříslovinou a tóny cedru a zakouřenosti.

Doporučujeme podávat k tmavým masům a zvěřině a dalším chuťově výrazným náročnějším úpravám pokrmů včetně omáček.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Sumarroca

Vinařství navazuje na dlouhou vinařskou tradici rodiny Sumarroca pod Katalánskými Pyrenejemi. V osmdesátých letech 20. století se rodina přestěhovala do Sant Sadurní D´Anoia v oblasti Penedés a začala se věnovat nejen místním ale i zahraničním odrůdám na 455 ha vinic ve třech rozdílných vinohradech. Nádherné sídlo uprostřed vinohradu vyzařuje úspěšnost jejich počínání. Dnes patří k nejdůležitějším výrobcům v oblasti Penedés. Vyrábí nejen tichá vína, ale především šumivá vína Cava, která jsou vysoce oceňována.