Beaujolais Nouveau, 2022, Bistrot Chic, 0.75 l

-11 %
Nové
Beaujolais Nouveau, 2022, Bistrot Chic, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17515
Země Francie
Oblast Burgundsko
Podoblast Beaujolais
Výrobce Bistrot Chic
Odruda Gamay
Kategorie AOP
Kolekce Beaujolais Nouveau
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2022
Uzávěr Korkový uzávěr
190 Kč
169 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 17 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
středa 30.11
Podrobnosti

Beaujolais se tradičně otevírá 3. čtvrtek v listopadu, který letos připadá na 17.11. Toto mladé červené víno z odrůdy Gamay je úžasně lehké a s tóny červeného ovoce a lesních plodů.

Doporučujeme podávat ke klobáskám, těstovinám, masovým paštikám a k sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 11 - 13 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl uzávěr zalit vínem.

 

Beaujolais Nouveau

Ffrancouzské mladé víno z odrůdy Gamay je vůbec nejznámější mladým vínem světa. Tradice započatá na začátku 50. let (1951 oficiálně autorizováno, jak je to ve Francii zvykem) z prosté potřeby "udat" včas mladé víno a tím získat potřebné prostředky v situaci, kdy začala dramaticky klesat spotřeba vína na hlavu (z více jak 100l na osobu na dnešních 50l). Popularita mladého Beaujolais nabyla na síle v 80. a 90. letech, kdy se tento "primeur" stal do značné míry symbolem pro celý region Beaujolais. Dnes jsou hlavními trhy kromě domácí Francie hlavně Japonsko, USA a Německo. Tradiční trh pro Beaujolais je však i Česká republika. Více jak polovina celkové vinné produkce Beaujolais (130 milionu lahví) dnes připadá právě na mladé Beaujolais.

Drtivá většina nejen mladého Beaujolais, ale i standardního, je červené víno (apelace Beaujolais a B. Villages). V poslední době nabývá na popularitě i růžové Beaujolais rosé Nouveau. Bílé Beaujolais blanc (z odrůdy Chardonnay) není autorizováno pro výrobu mladého Nouveau a proto to do značné míry místní vinaří "obcházejí" mladým Macon Villages Nouveau - z oblasti Burgundska přímo sousedící s Beaujolais.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj