Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů, 2013, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

-17 %
Aurelius, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů, 2013, Vinselekt Michlovský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13416
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Odruda Aurelius
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 2272
Uzávěr Korkový uzávěr
398 Kč
329 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Hrozny jsou zpracovány technologií řízeného kvašení v dubovém 6.000 l sudu s následným školením a zráním části vína v nových barrique sudech. Bukét zavařeného angreštu, rynglí a podtržených meruněk přechází v chuti do limetko-broskvového kompotu. Strukturované elagotaniny uzavírá pikantní ryzlinková kyselina.

Doporučujeme podávat k foie gras, krevetkovému salátu s avokádem a pomeranči nebo zrajícím oranžovým sýrům.

Ocenění:

  • AWC Vienna 2016 - zlatá medaile
  • Chisinau Blac Sea Region Wine Contest - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Věstonsko
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny7,9 g/l
Zbytkový cukr42,6 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.