Aria Fronsac, 2005, Château de La Riviere, 0.75 l

Náš tip
Aria Fronsac, 2005, Château de La Riviere, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 8961
Země Francie
Oblast Bordeaux
Podoblast Fronsac
Výrobce Château de La Riviere
Odruda Cuvée
Kategorie AOC
Kolekce Aria Fronsac
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2005
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château de La Riviere. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Kupáž ze 100 % odrůdy Merlot.

Sytě červené až neprůhledné víno s komplexní vůní i chutí velmi zralého ovoce s velmi jemnou stopou dubinky dává základ plnému tělu tohoto vína. Cuvée Aria, pokud není nejlepším vínem z Fronsacu, patří určitě mezi velmi úzkou špičku červených vín této oblasti.

Jedinečně položená 4 hektarová vinice na břehu řeky Dordogne obrácená k jihu s podložím na těžké jílovité půdě v kombinaci s tvrdým krystalickým vápencem dává luxusní, vyzrálá vína odrůdy Merlot s dlouhým chuťovým vjemem.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 12 - 15 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Château de La Riviere

Vinařský region Fronsac z oblasti Bordeaux není ve světě tak znám, jako např, regiony St.Emilion, nebo Medoc, neboť vína z tohoto regionu se více prodávala ve Francii a v minulosti nebyla exportována. Na mapě najdete tuto oblast na severním břehnu řeky Dordogne v těsném sousedství s regionem Pomerol a následným regionem St.Emilion. Z geografické polohy lze tedy usuzovat, že všechny tyto tři regiony mají přibližně stejné půdní podmínky a stejné podnebí. Zámek La Riviere patří k největším zámkům v Bordeaux a pyšní se svými 8-mi hektary sklepů, jejichž velikost si jen málokdo může představit. Vysoce kvalitní vinice obrácené jižním a jihozápadním směrem dávají každoročně vysoce kvalitní úrodu, která je základem exkluzivních vín.