André, Res Publica, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Košut, 0.75 l

André, Res Publica, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Košut, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9381
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda André
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Res Publica
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 23/13-II
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Košut. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Plné extraktivní víno vyznačující se tmavě červenou barvou s jasně rudými odlesky. Ve vůni připomíná vyzrálé lesní ovoce kombinující přezrálou višeň a červený grep. V chuti nalezneme pikantní tříslovinku s typickou kyselinkou a tóny míchaného ovocného kompotu kombinující dochuť višňové pecky a sušených švestek.

Obec: Moravská Nová Ves
Trať: Vinohrady

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 6,2 g/l

Doporučená teplota podávání: 15 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Moravská Nová Ves
Trať: Vinohrady
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr0,1 g/l
Vinařství Košut

Vinařství Košut je rodinné vinařství. Najdeme ho v Prušánkách na Moravě. Moravská Nová Ves je místem kde víno vyrábí. Kořeny vinařství rodiny Košutových sahají až do roku 1862. V roce 1992 navázali a v roce 1995 zakládají bratři Luděk a Jaroslav Košutovi firmu. S produkcí lahvových vín a prodejem začali v roce 2002. Zabývají se výrobou přívlastkových a jakostních vín z vlastních vinic. Rozloha jejich vinic je 15 ha. Roční produkce je 95 000 l. Používají moderní technologie. Pěstují odrůdy bílých vín: Aurelius, Chardonnay, Muškát moravský, Muškát Ottonel, Muller Thurgau, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Savignon, Sylvanské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené. Orůdy červených vín: André, Cabernet Moravia, Cabernet Savignon, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.