Alibernet, Pozdní sběr - barrique, 2015, František Mádl - Malý vinař, 0.75 l

Náš tip
Alibernet, Pozdní sběr - barrique, 2015,  František Mádl - Malý vinař, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14933
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Alibernet
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 1531
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Výrazná, avšak velmi příjemná vůně plodů moruše, ostružin, malin a černého rybízu je v chuti doplněna tóny hořké čokolády. Vína zrají v dubových sudech 12 měsíců a poté vyzrávají na láhvi.

Doporučujeme podávat při slavnostních příležitostech ke steakům a k divočině.

Ocenění:

  • Salon vín 2019 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno se hodí k delší archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,3 g/l
Zbytkový cukr0,04 g/l
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví.  Révu vinnou pěstuje na ploše 15 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho Rulanda, Frankovka či Veltlínské zelené. Specilalitou jsou i vína zrající v betonu.