Aglianico, IGT, 2009, Terredora, 0.75 l

Aglianico, IGT, 2009, Terredora, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 4263
Země Itálie
Oblast Campania
Výrobce Terredora
Odruda Aglianico
Kategorie IGT
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Terredora. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Toto červené suché víno voní po tmavém ovoci a koření. Středně plné víno, dobře vyvážené, s příjemně dlouhým závěrem.

Doporučujeme podávat k tradičním středomořským pokrmům, např. masovým nářezům, polévkám, těstovinám, bílým masům a lehčím úpravám masa.

Alkohol: 13,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Terredora

Terredora je rodinné vinařství v oblasti Campania a je považováno za jedno ze tří největších vinařství na jihu Itálie. Jih Itálie je jedním z nejstarších světových vinařských regionů. I v současné době zde nalezneme starobylé odrůdy, pěstované již od dob starověkého Řecka. Vinařství se nachází v překrásné přírodní scenérii Serra di Montefusco. A je považováno za jedno z nejkrásnějších usedlostí v jižní Itálii. Založil ho Walter Mastroberardin a jeho děti Daniela, Lucio a Paolo v roce 1994. První vinohrad byl založen roku 1978 a od té doby se snaží o obnovení původních odrůd Aglianico, Fiano, Greco a Falanghina. Terredora je největším pěstitelem vína v Kampánii. Dnes obhospodařují více než 200 ha vinic. Vlastní vinice: Campore, Terre di Dora, Terre degli Angeli, Loggia della Serra, Casali della Baronia a Corte di Giso. Zejména výška vinic, vápenco-jílovitá půda a teplota dávají vínům ovocnou, intenzivní a elegantní chuť. Vína z tohoto vinařství sklízí úspěchy v mnoha soutěžích a získávají vysoká hodnocení.