6 x HF 9 v dřevěné bedně, AOP Corbieres, 2015, VINO HORT

Náš tip
6 x HF 9 v dřevěné bedně, AOP Corbieres, 2015, VINO HORT Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14848
Země Francie
Podoblast Corbiéres
Odruda Cuvée
Kategorie AOP
Kolekce Barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
5 490 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Originální dřevěná bedna naplněná šesti lahvemi špičkového červeného vína, které je předurčené pro zrání po dobu až 30 let.

Cuvée Syrah a Grenache vzniklo z 9 nových sudů, kde zrálo po dobu 14 měsíců. Barva je tmavě červená. Jeho vůně je díky ročníku 2015 velmi ovocná a mohutná. Je velmi elegantní, s podtóny černého rybízu a lesního ovoce. V ústech Vás čeká exploze silných taninů a temně čokoládových tónů. Víno, které držíte v ruce, může být s každým dalším rokem rafinovanější.

Myšlenkou bylo vytvořit víno, které s námi bude moci žít 30 let. Tato nejvyšší řada bude vyráběna pouze ve významných ročnících a bude vždy omezena počtem. Pro výrobu byly použity sudy nejvyšší kvality a to v počtu 9. Pouze 7 z nich se dostane do užšího výběru pro tvorbu jedinečného cuvée. Sestavení cuvée je opravdu náročná práce, rozhodují detaily a byť jsou sudy stejné, každý se vyvíjí malinko jinak. Cílem bylo dostat do vína ve vůni otevřenost, venkovský dvorek a kůži, zároveň podržet ovoce, v chuti stále udržet jemnost a sametovost s koncovou pevností.

Víno je předurčeno pro dlouhý čas, proto získalo pro své zrání korek DIAM 30, který má garantovanou ochranu proti pachuti korku. Tato vada se vám nikdy neobjeví. Korek má výdrž 30 let. Díky své vyjímečnosti získalo i velmi těžkou láhev z tmavého skla o hmotnosti 1,5 kg. Svojí robustností připomíná litrovou lahev, ale je to opravdu 0,75l. Má nízkou propustnost světla a je předurčena k archivaci. Vína je vyrobeno 2100 ks a prodává se pouze v bednách po 6 ks.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,6 g/l
Zbytkový cukr0,4 g/l
Vinařství VINO HORT

Historie Vinařství VINO HORT sahá do roku 1999, kdy bylo založeno. Vinný sklep vinařství se nachází v Dobšicích u Znojma. Vinařství nedisponuje vlastními vinicemi a hrozny pro výrobu vína pocházejí od prověřených a stálých dodavatelů z prověřených a předem dohodnutých vinic. Výnosnost na jednom keři musí být menší než 2kg s možností další redukce na ledové nebo botrytické víno. Vinařství klade důraz na pečlivý výběr zdravých hroznů s fyziologickou vyzrálostí. Filozofií vinařství jsou dvě slova: "Odrůda a Poloha". Vinařství se při výrobě vína nebojí experimentů a nových technologických postupů, které jsou v souladu s přírodou. Stále více se zaměřují na metodu battonage a sur-lie. Největší úspěchy zaznamenává vinařství ve výrobě růžových vín.